Meta kundër vendimit të qeverisë: S’mund t’i lësh shqiptarët pa drita se s’vënë maskat

0Shares
0

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në komunkimin e përjavshëm me gazetarët u shpreh në mënyrë kategorike për heqjen e gjobavë për qytetarët që nuk vënë maskat.

Sipas Kreut të Shtetit, nuk përbën sens që qytetarët të mbeten pa drita se u vendosen gjoba për shkak të mosvendosies së maskave.

“Nuk është e drejtë që t’u shantazhosh me heqje dritash për shkak të gjobave që vini për maskat. OSHE nuk mund të ndërpresë energjinë për shkak të mosvënies së maskës.

I bëj thirrje qeverisë të ndryshojë këto masa. Maskat dhe distancimin duhet t’i zbatojnë të gjithë për të mbrojtur veten e familjen dhe jo për t’i shpëtuar qeverisë,” tha Meta.

LIVE – Komunikimi i përjavshëm me gazetarët

Publiée par Ilir Meta sur Lundi 19 octobre 2020

//DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje