Tag: Maskat

Vendoset mbajtja e detyrueshme e maskave

Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi sot mbajtjen me detyrim të maskave mbrojtëse në fytyrë në ambientet publike si një masë parandaluese të përhapjes së...

Brataj tregon situatën e çuditshme: Qytetari nuk vë maskën se thotë...

Mjeku i njohur Skënder Brataj ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale nje ngjarje me ane te se ciles kerkon te tregoje...

“Si të ndaloni përhapjen”, Ministria apel të fortë qytetarëve pas shtimit...

Janë identifikuar 61 raste të reja me koronavirusi brenda 24 orëve në vendin tonë. Një pjesë e konsiderueshme e rasteve lidhen me ndërmarrje me...

PD denoncon skandalin me tenderin 3.5 milion dollarë: Qeveria bleu materialet...

Partia demokratike ka denoncuar diten e sotme skandalin me tenderin 3.5 milion dollarë të materialeve mbrojtëse shëndetsore. Sipas PD, qeveria i bleu me 2-fishin...

INVESTIGIMI/Skandali me maskat, u blenë me dokumente të falsifikuara në Shqipëri...

Maskat e blera nga qeveria shqiptare me tender 3.5 milionë euro janë me dokumente të falsifikuara. Keshtu kane konfirmuar burimet për Ora News, te cilat...

FOTO/Mbahet distancë nga deputetja që iu infektua djali, ministri i njohur...

Vijon puna ne Parlament, me diskutime lidhur me situaten e koronavirusit, kur nga foltorja ende eshte duke folur kryeministri Edi Rama. Por, para se te...

Rama urdhëronte të mos mbahej maskë, Bino rrëzon strategjinë: Duhet përdorur...

Ajo që ra në sy në deklaratën e sotme të mjekes Silva Bino, krahas leximit të shifrave, ishte ndryshimi i strategjisë në përballjen me...

Grabitje me armë në Finiq, çifti i të moshuarve lidhen dhe...

Një grabitje me armë është shënuar dje në Finiq të Sarandës. Tre persona të maskuar dhe të armatosur kanë hyrë mbrëmjen e djeshme në...

Ndërron jetë një tjetër mjek italian, ditëve të fundit po punonte...

Ndërron jetë edhe një tjetër mjek italian që kishte dalë pozitiv në testet për koronavirusin. 57-vjeçari punonte në një spital në qytetin e Codogno. Marcello...

Rama tani këshillon të mos mbajmë maska: Janë të padobishme, dhe...

Në kushtet kur në vendin tonë po rritet numri i  të infektuarëve dhe frika ende ekziston, kryeministri Edi Rama gjen kohe te beje dhe...