Tag: Maskat

Meta kundër vendimit të qeverisë: S’mund t’i lësh shqiptarët pa drita...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në komunkimin e përjavshëm me gazetarët u shpreh në mënyrë kategorike për heqjen e gjobavë për qytetarët që nuk...

Dita e parë me maska/Rama i kënaqur: Më mirë ky taksirat...

Kryeministri Edi Rama duket mjaft i kënaqur me reagimin e qytetarëve në ditën e parë të vendimit të ri për maska me detyrim në...

Nga nesër maskat me detyrim, del protokolli: Ja rregullat dhe vlera...

Drejtoresha e ISHP, Albana Fico, në një dalje për mediat ka sqaruar, një ditë para hyrjes në fuqi të vendimit, se ku, kur dhe...

Maskat me detyrim nga nesër, Manastirliu këshillon: Mbajeni kudo jashtë shtëpisë,...

Një ditë para hyrjes në fuqi të vendimit të qeverisë për mbajtjen e maskës më detyrim në ambientet e brendshme, ministrja e Shëndetësisë Ogerta...

FOTO/”Shembulli që NUK duhet ndjekur: Detyrimi për të mbajtur maskë në...

Vendimi me i fundit i qeverise  Rama, disa muaj pas pandemise, ishte te detyronte shqiptaret te mbanin maska dhe ne ambjentet publike, dhe kete...

FOTO/Manastirliu propozon një përshëndetje që shmang shtrëngimin e duarve

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka propozuar një mënyrë përshëndetje tradicionale shqiptare për të shmangur kontaktin fizik për shkak të pandemisë së koronavirusit. Manastirliu thotë...

Mjeku apel qytetarëve: Maska mbrojtëse është më e lehtë, se ajo...

Mjeku i njohur Arben Baboçi i është bashkuar nismës për ndërgjegjësimin e qytetarëve për mbajtjen e maskës në ambiente të mbyllura. Mesazhi i tij është...

Vendoset mbajtja e detyrueshme e maskave

Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi sot mbajtjen me detyrim të maskave mbrojtëse në fytyrë në ambientet publike si një masë parandaluese të përhapjes së...

Brataj tregon situatën e çuditshme: Qytetari nuk vë maskën se thotë...

Mjeku i njohur Skënder Brataj ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale nje ngjarje me ane te se ciles kerkon te tregoje...

“Si të ndaloni përhapjen”, Ministria apel të fortë qytetarëve pas shtimit...

Janë identifikuar 61 raste të reja me koronavirusi brenda 24 orëve në vendin tonë. Një pjesë e konsiderueshme e rasteve lidhen me ndërmarrje me...