FOTO/Manastirliu propozon një përshëndetje që shmang shtrëngimin e duarve

Ndaje

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka propozuar një mënyrë përshëndetje tradicionale shqiptare për të shmangur kontaktin fizik për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Manastirliu thotë se shqiptarët kanë një traditë shumë të bukur për respektin ndaj mikut duke propozuar të rikthejnë përshëndetje me dorën në zemër dhe një tundje të lehtë të kokës.

“Ne shqiptarët kemi një tradite shumë të bukur për të shprehur respektin ndaj mikut, prej kohëve të lashta. Dorën në zemër dhe një tundje e lehtë e kokës.

Pse mos ta rikthejmë si traditë, për të evituar shtrëngimin e duarve, një mënyrë për të kufizuar përhapjen e virusit të rrezikshëm”, shkruan Manastirliu në postim ku bashkangjit edhe foton e saj.

Ne shqiptarët kemi një tradite shumë të bukur për të shprehur respektin ndaj mikut, prej kohëve të lashta. Dorën në…

Publiée par Ogerta Manastirliu sur Jeudi 23 juillet 2020

DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje