Mjeku apel qytetarëve: Maska mbrojtëse është më e lehtë, se ajo e oksigjenit

Ndaje

Mjeku i njohur Arben Baboçi i është bashkuar nismës për ndërgjegjësimin e qytetarëve për mbajtjen e maskës në ambiente të mbyllura.

Mesazhi i tij është ndarë nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila thekson se mbajtja e maskave është e detyrueshme

“Mbajtja e barrierave mbrojtëse është e detyrueshme në ambientet e mbyllura për çdo qytetar”, shkruan Manastirliu krah fotos së Baboçit.

Baboçi shprehet në mesazhin e tij se kjo maskë është më e lehtë se maska e oksigjenit.

“Është shumë më e lehtë të mbash këtë maskë, se sa maskën e oksigjenit. Bëje për vete, për të dashurit e tu e për të tjerët që të rrethojnë”, thotë Baboçi.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje