Tag: apeli

E FUNDIT/ Gjykata merr vendimin për pronat e Ylli Ndroqit

Gjykata e Posaçme e Apelit lë në fuqi vendimin e shkallës së parë duke lënë në sekuestro preventive pronat e presidentit të “Yldon Media...

Ministria përsërit apelin: Respektoni këto tre rregulla të normalitetit të ri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë apel për respektimin e masave në normalitetin e ri për t’u mbrojtur nga koronavirusi. Ajo kërkon të mbahet distanca, maska...

Vjen reagimi nga zyrtari i lartë në Bundestagun gjerman: Bëni kujdes!...

Christian Schmidt, një nga figurat kryesore të CDU/CSU në Bundestagun gjerman, si dhe raporter për Shqipërinë në Grupin Parlamentar CDU/CSU ka reaguar në profilin...

Mjeku apel qytetarëve: Maska mbrojtëse është më e lehtë, se ajo...

Mjeku i njohur Arben Baboçi i është bashkuar nismës për ndërgjegjësimin e qytetarëve për mbajtjen e maskës në ambiente të mbyllura. Mesazhi i tij është...

Dy gjyqtarë dhe një punonjës me Covid-19, mbyllen dy gjykata

Infektohen me koronavirus dy gjyqtare, njeri i Apelit te Durresit dhe nje tjeter i Gjykates se Shkalles se Pare te Kavajes. Për pasojë kjo gjykatë...

“Qeveria është dorëzuar”, apeli i Bashës për qytetarët: Mbrohuni vetë nga...

Ne nje komunikim live me qytetaret, Lulzim Basha ka treguar se kete fundjave do te jete ne Pogradec, ku do te zhvilloje takime me...

“Si të ndaloni përhapjen”, Ministria apel të fortë qytetarëve pas shtimit...

Janë identifikuar 61 raste të reja me koronavirusi brenda 24 orëve në vendin tonë. Një pjesë e konsiderueshme e rasteve lidhen me ndërmarrje me...

Ministrja apelon fort qytetarët: Po rritet numri i të shtruarve tek...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka apeluar ndaj qytetarëve që të mos ulin vigjilencën, pasi rastet e infektimeve në vend vazdhojnë të jenë të...

Rikthehet në detyrë, zbardhet vendimi i Apelit për gjyqtarin Luan Dacin

Zbardhet vendimi i Gjykatës së Posaçme të Apelit për Luan Dacin, i pezulluar nga detyra si anëtar i Komisionit të Posaçëm të Apelimit. Gjykata e...

Rrëzohen akuzat, gjykata e Apelit pushon çështjen “Basha” për lobimin rus

Gjykata e Apelit ka vendosur rrezimin e akeses se prokurorise dhe pushimin e çështjes në ngarkim të kreut të PD-së Lulzim Basha dhe dy...