Tag: mbrojtja

Balla mbron Lleshajn: Sulme kriminale si ai i mbrëmshmi në Tiranë...

Pas ceremonisë ne Elbasan, ku u prezantuan forcat e policise, Taulant Balla dhe ministri Lleshaj i janë përgjigjur interesit të medias. Sa i përket...

VIDEO/Apeli i mjekes në QSUT: Mbrohuni në këto tre forma

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shpërndarë mesazhin e mekjes e Shërbimit Onkologjik në QSUT, Dhurata Tarifa, e cila i është drejtuar me një...

Mjeku apel qytetarëve: Maska mbrojtëse është më e lehtë, se ajo...

Mjeku i njohur Arben Baboçi i është bashkuar nismës për ndërgjegjësimin e qytetarëve për mbajtjen e maskës në ambiente të mbyllura. Mesazhi i tij është...

Vijon aksioni i Aleancës për Teatrin, një tjetër padi depozitohet në...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka depozituar një tjetër kallëzim në SPAK lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. AMT: ''Kemi komunikuar publikisht që pas shembjes së...

Dhuna ndaj 15-vjeçarit/Veliu mbron policinë me videon e nënës: E shikoni...

Te gjithe u kujtohet episodi i dhunes makabre ndaj nje 15-vjeçari në afersi te Liqenit Artificial, me motivin se ai kishte thyer karantinen duke...

VIDEO/Mbërrijnë 8 ton mjete të mbrojtjes personale, ministrja jep sqarime: Masat...

Mbërrijnë në Shqipëri edhe 8 ton mjete te mbrojtjes personale për stafet mjekësore, të financuara nga qeveria shqiptare në kuadër të masave për përballimin...

Braçe mbron Dakon: 6 pallatet e shembura nuk janë të kohës...

Zv/Kryeministri, Erion Braçe mori në mbrojtje ish-kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako që drejtoi këtë qytet 12 vitet e fundit, kur u dhanë...

Vijon rezistenca për Teatrin Kombëtar, qytetarët u çojnë aktorëve ushqime

Qytetarë, aktivistë dhe artistë kanë qëndruar gjatë gjithë natës në sheshin para Teatrit Kombëtar për t’i ardhur në mbrojtje godines se Teatrit. Situata gjatë natës...

Temperaturat e larta, Instituti i Shëndetësisë liston këshillat: Kujdes ju dhe...

Instituti i Shendetit Publik ka nxjerrë një listë me këshilla per te perballuar të nxehtin. Ajo apelon per shume kujdes dhe u drejtohet dy...

Qeveria nuk tërhiqet nga vendimi për prishjen e teatrit, reagojnë artistët:...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka reaguar zyrtarisht pas vendimit të Qeverisë për  ngritjen e një komisioni që do të vlerësojë negocimin e kontratës...