Tag: MJEKU

Doktori ironozon me humor vendimin: Sa mund të mbajnë mbathjet p…ën,...

Gëzim Xhepa, doktor dhe profesor në Fakultetin e Mjekësisë, e ka shprehur me ironi therese qëndrimin e tij ndaj vendimit të fundit të qeverisë...

Covid/Humb jetën mjeku i njohur i spitalit të Skraparit

Koronavirusi I ka marrë jetën një mjeku të spitalit të Skraparit Mjeku Esat Pashaj është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm, në moshën 72 vjeçare,...

Tragjike në Tiranë, mjeku gjendet i vdekur në klinikë

Në hollin e një spitali privat , është gjetur pa shenja jete, ndihmës anestezisti i spitalit, shtetasi M.A., 46 vjeç. Nga kqyrja paraprake nuk konstatohen...

‘E lehtë të nxjerrësh udhëzime, por ku janë paratë për hapjen...

Qeveria ka marre masat per te siguruar nxenesit dhe mesuesit te cilet kthehen ne shkolla diten e hene. Por Mjeku Erion Dasho shprehet se per...

Deklarata e fortë/Mjeku italian del kundër tamponit: Është plot me miliona...

Mjeku italian Roberto Petrella ka dhënë një deklaratë ndryshe nga te tjerat, sa i përket tamponit të korònavírusit. Per kete te fundit, ai thotë...

U infektua me koronavirus, flet nga spitali Berlusconi: Është një ferr...

Javën e kaluar ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi u shtrua në spital pasi rezultoi pozitiv me Covid-19. Mjeku personal i Berlusconit, Luigi Giancrigillo deklaroi se shëndeti i...

Ndërron jetë mjeku shqiptar, i biri jep lajmin e hidhur

Mjeku i njohur Arben Korabi ka ndërruar jetë parakohe si pasojë e një sëmundjeje të rëndë, me të cilën vuante prej kohësh. Lajmin e hidhur...

Koronavirusi i merr jetën një tjetër mjeku të njohur, Silva Bino...

Koronavirusi i ka marrë jetën një tjetër mjeku në Shqipëri. Lajmi i hidhur është bërë i ditur nga Silva Bino, Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë...

Mposhti koronavirusin, një tjetër mjek i njohur dhuron plazmën e gjakut

Mjeku i njohur, Roland Xhaxho, i cili fitoi betejën me koronavirusin pak kohë më parë, ka dhuruar plazmën e gjakut, në ndihmë të pacientëve...

“Qeveria të ndërhyjë”, Mjeku i njohur tregon kalvarin e torturës që...

Doktor Besnik Jakaj tregon se cfare hasin qytetarët shqipetarë te infektuar me koronavirus. Ai shpjegon se sipas protokolleve të përcaktuara nga ministria, nëse kanë shqetësime...