Doktori ironozon me humor vendimin: Sa mund të mbajnë mbathjet p…ën, aq mund të pengojë maska virusin

Gëzim Xhepa, doktor dhe profesor në Fakultetin e Mjekësisë, e ka shprehur me ironi therese qëndrimin e tij ndaj vendimit të fundit të qeverisë për mbajtjen me detyrim të maskave nga popullata në ambient të hapur duke filluar nga e enjtja.

Në një mesazh mes miqsh dhe ndjekësish në FB, Dr. Xhepa i referohet një thënieje popullore:

“Mençuria popullore: “Sa mund të mbajnë brekët pordhën, aq mund të pengojë maska në mjedis të hapur virusin…” dhe do të shtoja “Sa mund t’ia ndiejmë në mjedis të hapur erën, p…. aq mund të rrezikohemi nga virusi…”.

Xhepa është një nga shumë ekspertë të shëndetësisë që ka mbajtur qëndrim ndaj vendimit të fundit të Këshiillit të Ministrave për pandeminë.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje