Tag: maska

Rama ‘harron’ maskën, por zbulon për herë të parë mënyrën si...

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot në një konferencë, platformën online “Deputeti që duam”. Rama u shpreh se janë të mirëpritur në PS të gjithë...

Basha thirrje mediave: Mos censuroni lajmin për grabitjen me inceneratorë

Kreu i PD-së Lulzim Basha është i pari që e ka respektuar vendimin e qeverisë për ta bërë të detyrueshme maskën në çdo ambient....

DOKUMENTI/Fleta e gjobës që do plotësojnë policët nëse nuk do të...

Qytetarët shqiptarë duke nisur nga dita e sotme janë të detyruar të mbajnë maskë në çdo ambient në mënyrë që të zvogëlojnë mundësinë e...

Infektohen dhe 2 mësues të tjerë në Elbasan

Dy mësues të shkollës 9-vjeçare “Jashar Dunga” në Kajan të Belshit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus., ndërsa mësohet se janë karantinuar nje pjesë e...

Ekzaltohet Trump, hedh maskën gjatë tubimit: Dua t’iu puth të gjithëve

Dashuria është në ajër - dhe kështu është COVID-19. Presidenti Trump u tha mbështetësve në Florida të hënën në mbrëmje se ai donte t'u jepte...

Rama zbulon misterin e trëndafilit në maskë, thumbon Metën: Të vendosë...

Kryeministri Edi Rama ka treguar sot arsyen e vizatimit të një trëndafili me ngjyrë të kuqe në maskën që mban gjatë aktiviteteve të përditshme. Ndërkohë...

Doktori ironozon me humor vendimin: Sa mund të mbajnë mbathjet p…ën,...

Gëzim Xhepa, doktor dhe profesor në Fakultetin e Mjekësisë, e ka shprehur me ironi therese qëndrimin e tij ndaj vendimit të fundit të qeverisë...

Maska në publik/Ish-ministri tregon sëmundjen e rëndë nga e cila vuan:...

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka folur për vendimin e Ramës që maskat të vendosen me detyrim duke nisur nga java e ardhshme...

“U zgjua nga gjumi letargjik”, Ish-deputeti-Ramës: Mos merr vendime terrorizuese me...

Pasi kryeministri Edi Rama njoftoi se gjithe vendi do te duhet te mbaje masken dhe ne ambjente publike, ka ardhur reagim i pare nga...

Rama: Maska e detyrueshme kudo nga java e ardhshme. Masa ndëshkimore...

“Maska e detyrueshme kudo nga java e ardhshme-” kështu u shpreh Kryeministri Edi Rama, në konferencë për mediat lidhur me masat anti Covid, ndersa...