Tag: vendimi

EMRAT/Të dënuar për vrasje dhe drogë, OFL “zbarkon” në Krujë dhe...

Policia e Shtetit ka njoftuar se në kuadër të Operacionit Forca e Ligjit u është dërguar formulari për deklarim të pasurisë, 4 personave. Ata janë:...

Zgjedhjet në universitete/PD zbulon se çfarë fshihet pas vendimit: E gjitha...

Partia Demokratike ka reaguar zyrtarisht pas vendimit te ministrise se arsimit, per te mbajtur zgjedhjet e universitetit ne 30 Korrik. Nga selia blu, ish-deputetja Albana...

Nuk shpëton Tahiri, për ish-ministrin nis çdogjë nga e para

Apeli vendosi të rikthejë për gjykim dosjen në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda duke rrëzuar vendimin që e shpallte fajtor...

Shtyhet sërish gjyqi për Tahirin, ja kur merret vendimi

Shtyhet sërish gjyqi për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Mësohet se gjykata e Posaçme e Apelit do të vendosë të premten e 26 qershorit...

Pritet vendimi për ish-ministrin, Tahiri ironi para Gjykatës: “Kështu e hanë...

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar shpall sot më 24 qershor vendimin për ish-Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri dhe...

Vendimi për Malajn, PD kallëzon penalisht 5 anëtarët e KQZ-së

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit te KQZ lidhur me kryebashkiakun e Matit. PD nepermjet Clirim Gjatës, shprehet se vendimi i KQZ në ikje për...

Zbardhet vendimi, pse u lirua nga burgu Hekuran Billa

Zbardhet vendimi i Gjykatës së Krujës që ka liruar me kusht Hekuran Billën, i cili u qëllua për vdekje mbrëmjen e së enjtes në...

Vendimi i Prokurorisë për Agron Malaj, Bardhi: Na dhanë të drejtë,...

Sekretari i Pergjithshem i PD, Gazmend Bardhi, ka reaguar pas vendimit te Prokurorise per te mbyllur hetimet ndaj kryebashkiakut Agron Malaj, i cili akuzohet...

DETAJE/Qeveria e Kosovës lejon tubimet në shesh, sot VV mbledh 5...

Qeveria në detyrë e Kosovës mbrëmë ka mbajtur mbledhje korresponduese, në të cilën është miratuar vendimi i propozuar nga Ministria e Shëndetësisë për rihapjen...

DOKUMENTI/Shembja e Teatrit Kombëtar, ky është argumenti kryesor i komisionit të...

Ne vijim të denoncimit për ekspertizën e grupit të punës në Ministrinë e Kulturës që vendosi për shkatërrimin e Teatrit Kombëtar, Forumi për Mbrojtjen...