PD shigjeton Ramën: Kryeministri “kap ça t’kapësh” i paguan 500 mijë euro inceneratorit që s’ekziston në Fier

Ndaje

Partia Demokratike ka zbuluar se kryeministri Edi Rama ka paguar 500 mijë euro inceneratorit që nuk ekziston në Fier.

Ne nje dalje live, Dorian Teliti ka dhene detajet, duke treguar se vendimi për të vazhduar pagesat miliona euro për inceneratorë që nuk ekzistojnë është kriminal.

Sipas tij, deri tani, për inceneratorët e Elbasanit, Fierit dhe Tiranës janë paguar 9.1 milionë euro nga taksat e shqiptarëve.

Qeveria i ka paguar vetes dhe bandës së tij tek inceneratori i Fierit rreth 500 mijë euro vetëm dje. Janë gjysëm milioni euro për 5 njerëz, ndërkohë që për qytetarët nuk ka më asnjë ndihmë tjetër. Për vete marrin 500 mijë euro me një dorë, qytetarëve në ditën e tyre më të keqe i pagoi mesatarisht nga 10 euro dhe as nuk ka ndërmend të shtijë asnjë qindarkë më shumë.

Çfarë përfitojnë qytetarët prej tyre? Asgjë! Duke i paguar vetes në një dorë gjysëm milioni euro për inceneratorin që nuk ekziston, qeveria ka marrë vulën e turpit të “kap ça t’kapësh” disa muaj përpara largimit”.-shprehet Teliti.

LIVE – Dorian Teliti deklaratë për mediat

LIVE – Dorian Teliti deklaratë për mediat

Publiée par Partia Demokratike e Shqipërisë sur Mercredi 24 juin 2020

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje