Tag: artiste

Protestuan kundër mbylljes së club-ve, procedohen penalisht 12 persona

Policia ka proceduar penalisht 12 persona të identifikuar si organizatorët e protestës së djeshme (20 korrik), ku muzikantë, pronarë lokalesh e profesionistë tubuan para...

“Policia sot do të rrethojë Teatrin Kombëtar”, thirrja e artistëve: Nuk...

Ditën e sotme është planifikuar që Teatri të rrethohet nga policë. Në sheshin mes Ministrisë së Brendshme dhe Teatrit Kombëtar pritet të zhvillohet ceremonia...

Detajet e kontratës, tjetër horizont për artin dhe artistët

Kontrata publike mes artistëve dhe opozitës në sallën kryesore të Teatrit Kombëtar përfshin angazhimin e PD jo vetëm në opozitë me mbështetjen e betejës...

FOTO/Prej kohësh nuk flisnin, teatri bashkon Jul Dedën dhe Gent Zenelajn

Protesta për Teatrin ka “bashkuar” dy aktorët e njohur, që dikur ishin miq të pandarë. Fjalën e kemi për Jul Dedën dhe Gent Zenelajn,...

FOTO/Artistët lihen në terr brenda godinës, rezistenca e tyre vazhdon

Artistët vendosën të ngujohen brenda në godinën e Teatrit Kombetar, por mesa duket të tjerë kërkojnë tua bejne më të vështirë rezistencën e tyre,...

VIDEO/Policia vazhdon të mbajë të rrethuar Teatrin, ish-deputetët i bashkohen rezistencës...

Në mbështetje të artistëve dhe qytetarëve, janë dhe ish-deputetët e opozitës. Burimet bëjnë me dije se ish-deputetët po I afrohen godinës për ta mbrojtur. Policia...

FOTO/ Kryetari i PD takim me intelektualë dhe artistë

Mbrëmjen e së hënës Kryetari I Partisë Demokratike së bashku me disa intelektualë dhe artistë janë bashkuar në një darkë , ku këto të...

Artistët dhe PD do të rivendosin gërmat e Teatrit Kombëtar, ja...

Artistët janë të vendosur për ti kthyer emrin Teatrit Kombëtar. Sipas një njoftimi të fundit, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit dhe Partia Demokratike, në...

Heqja e gërmave të Teatrit Kombëtar, artistët sfidojnë Veliajn, ja si...

Heqja e gërmave të Teatrit Kombëtar sollën reagimin e ashpër të shumë prej figurave të njohura, sikurse dhe mobilizimin e artistëve, të cilët prej...

VIDEO/’Çfarë dreqin po ndodh z.Kryeministër’? Reagimi i artistes ndaj barbarisë me...

Kjo është videoja e fundit e cila po qarkullon në rrjetet sociale, ku një artiste i ka drejtuar këtë pyetje Kryeministrit Edi Rama, pa...