VIDEO/Policia vazhdon të mbajë të rrethuar Teatrin, ish-deputetët i bashkohen rezistencës së artistëve

Në mbështetje të artistëve dhe qytetarëve, janë dhe ish-deputetët e opozitës. Burimet bëjnë me dije se ish-deputetët po I afrohen godinës për ta mbrojtur.

Policia që prej mëngjesit ka rrethuar godinën, në tentativë për ta shembur, por artistët nuk po i lejojnë dhe kanë bërë rezistencë të fortë.

Ata kanë mëse një vit që kundërshtojnë planin e shembjes, duke argumentuar se po shkatërrojnë një pasuri publike me një ligj korruptiv.

https://www.facebook.com/mbroteatrin/videos/2320591288020339/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje