FOTO/Artistët lihen në terr brenda godinës, rezistenca e tyre vazhdon

Artistët vendosën të ngujohen brenda në godinën e Teatrit Kombetar, por mesa duket të tjerë kërkojnë tua bejne më të vështirë rezistencën e tyre, ne menyre qe të dorëzohen.

Ndërsa artistë e qytetarë janë ngujuar në ambjetet e Teatrit Kombëtar, për të kundërshtuar shembjen e godinës,në ambjentet e Teatrit është ndërprerë energjia elektrike.

Artistët kanë ndezur dritat e celularëve ndërsa salla është në terr.Ata apelojnë qytetarët të mblidhen para teatrit për të kundërshtuar shembjen e godinës.

Ndërkohë, nëpërmjet disa fotove, ju tregojmë rezistencën e sotme të qytetarëve, artistëve dhe ish-deputetëve të opozitës, të cilët janë shprehur se do ta mbrojnë këtë vlerë historike deri në fund.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje