Tag: artiste

FOTO/Të famshmit shqiptarë nëpër botë mblidhen në Romë për një arsye...

Në 550 vjetorin e vdekjes së heroit kombëtar Skënderbeu artistët më me emër dhe më të dëgjuar do të mblidhen së bashku për të...

VIDEO/ “Të mbrojmë Teatrin”, artistë dhe qytetarë marshojnë drejt kryeministrisë

Qytetarë, artistë dhe akktivistë të shumtë kanë vazhduar protestën e tyre në mbrojtje të Teatrit Kombëtar edhe sot pasi presidenti Meta ktheu sërish ligjin...

FOTO & DEBATE/ Veliaj takim “sa për sy e faqe” me...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka nisur një dëgjesë me artistët për projektin e teatrit të ri në Tiranë. Sipas tij, vlera e...

VIDEO/Artistët protestë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar

Mbrëmjen e sotme shumë artistë dhe aktivistë të shoqërisë civile jane mbledhur përpara ambjenteve të taetrit Kombëtar në shenjë proteste për mos shembjen e...

Aktori Rikard Ljarja/”Nuk mund të them poshtë diktatura ,kam qënë në...

Aktori i njohur Rikard Ljarja në një intervistë për “Mapo” teksa ka komentuar librin e ri me titullin “Josifopedia” , ka folur edhe për...

Prishja e Teatrit Kombëtar, artistët hyjnë në mbledhjen e Këshillit Bashkiak

Një grup artistësh kanë hyrë në ambientet e këshillit bashkiak të Tiranës aty ku po zhvillohet mledhja. Në rend të ditës për miratim është...