Heqja e gërmave të Teatrit Kombëtar, artistët sfidojnë Veliajn, ja si i përgjigjen

Heqja e gërmave të Teatrit Kombëtar sollën reagimin e ashpër të shumë prej figurave të njohura, sikurse dhe mobilizimin e artistëve, të cilët prej një viti janë në mbrojtje të kësaj godine, shëndrruar në një kauzë.

Një ditë pas Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zbuloi se kush i kishte hequr shkronjat, (kliko këtu), ata kanë ndërmarrë tjetër aksion.

Artistët kanë bërë thirrje për mbledhje fondesh në mënyrë vullnetare për vendosjen e tyre gërmave në godinën e Teatrit Kombëtar.

Të dashur miq, Si përgjigje ndaj grabitjes së shkronjave të Teatrit Kombëtar, sot kemi filluar mbledhjen e fondeve vullnetare për rivendosjen e tyre. Kush do të na ndihmojë në këtë përpjekje, mund të vijë të kontribuojë në Sheshin e Teatrit edhe nesër në orën 19.30.Ju faleminderit, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit”, shprehet artistët.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje