VIDEO/’Çfarë dreqin po ndodh z.Kryeministër’? Reagimi i artistes ndaj barbarisë me natyrën

Kjo është videoja e fundit e cila po qarkullon në rrjetet sociale, ku një artiste i ka drejtuar këtë pyetje Kryeministrit Edi Rama, pa patur ndrojtje dhe pa e fshehur revoltën e saj: ‘Çfarë dreqin po ndodh z. Kryeministër’?

Artistja quhet Artes dhe është një video editore profesioniste. Nëpërmjet videos, ajo i ka dhënë arsyet se pse nuk duhet ndërhyrë në natyrën e bukur që Shqipëria ka.

Ajo i kërkon kryeminsitrit të marrë vendimet e duhura lidhur me hidrocontralet që kanë pushtuar disa prej bukurive natyrore për të cilat Shqipëria njihet botërisht.

Ajo ka folur në anglisht,  me shpresen sic thotë ajo, qe ndoshta mund te kete edhe nje sensibilitet te komunitetit nderkombtar.

Shikoni videon e plotë:

WHAT THE HECK IS HAPPENING MR. PRIME MINISTER?!

Mendoj qe kemi nje detyre morale per te ngritur zerin per ceshtje qe na duken te padretja, ne kete rast per te mbrojtur pasurine natyrore te vendit tone. Anglishtja eshte perdorur me shpresen qe ndoshta mund te kete edhe nje sensibilitet te komunitetit nderkombtar.I feel like we have an obligation to use our voice when we see something unfair happen, this time it's about nature in my country and i felt the need to make this video no matter if it creates the desired impact or not.This is not a video for my channel though, sorry. I'll be back at that soon. Thank you for your attention 🙂

Publiée par Artes sur Jeudi 24 janvier 2019

K.Balliu/DRONI.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje