Tag: ambasada amerikane

Hapet Lotaria Amerikane, zbulohen datat kur do të nisin aplikimet

Ambasada Amerikane ka njoftuar se me datën  7 tetor 2020 do të hapen aplikimet për lotarinë amerikane. Regjistrimet për Programin e Lotarisë Amerikane 2022 do...

Dita e Demokracisë/Yuri Kim mesazh shqiptarëve: Duhet transparencë për të dhënat...

Në ditën ndërkombëtare të demokracisë, ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim ka deklaruar se çdo qytetar ka të drejtë të marrë pjesë në...

Ambasada Amerikane rifillon punën për aplikimet për Lotarinë Amerikane, përfitojnë viza...

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka njoftuar sot për datën kur rinis procedimin e aplikimeve për Lotarinë amerikane. Në njoftim thuhet: ''Bazuar në udhëzimet e fundit të Departamentit...

Miratimi i marrëveshjes së 5 Qershorit, reagon menjëherë Ambasada Amerikane

Shtetet e Bashkuara mirëpresin miratimin nga Parlamenti të legjislacionit për reformën zgjedhore që kodifikon marrëveshjen e 5 qershorit të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Në...

Rinisja e fluturimeve, Ambasada Amerikane njoftim të rëndësishëm për ata që...

Përmes një njoftimi në Facebook, Ambasada Amerikane në Tiranë  ka informuar lidhur me mundësinë e lëvizjeve brenda zonës Schengen, Mbretërisë së Bashkuar dhe Irlandës...

VIDEO/Dalin pamjet nga salla moderne e gjyqit, Ambasada Amerikane mbështetet tek...

Ambasada e SHBA-së në Shqipëri shprehet se reformat e suksesshme në drejtësi mbështeten te gjyqtarët e rinj. Për këtë arsye, ambasada amerikane thotë se USAID-i...

“Marrëveshje të fshehta kundër reformës në drejtësi”/Ambasada e SHBA tjetër mesazh:...

Pak ditë pasi ambasadorja Yuri Kim foli për një marrëveshje të fshehtë kundër reformës në drejtësi, ambasada e SHBA thekson qëndrimin se reforma në...

“Janë pezulluar shërbimet rutinë të vizave”, Ambasada Amerikane njoftim të rëndësishëm

Pas vendimit të presidentit Trump mbi pezullimin e emigracionit, shumë aplikues per viza jane ne dileme dhe ne shqetesim. Vete ambasada Amerikane ne Shqiperi ka...

Koronavirusi ‘ndal’ gjithçka, por Ambasada Amerikane e shqetësuar për drejtësinë

Për shkak të situatës të krijuar nga koronavirusi, Ambasada Amerikane në Tiranë thotë se nxit me forcë distancimin social, por thekson se sistemi i...

Ambasada amerikane kerkon unitet te drejtuesve politike perballe epidemise

Ambasada amerikane ne Tirane beri thirrje kete pasdite qe faktoret shqiptare te qendrojne te bashkuar per te perballuar situaten e rende te koronavirusit. Deklarata e...