Tag: ambasada amerikane

Keshilla e ambasades amerikane: Ruani kofidencialitetin e opinionit te Venecias, te...

Ambasada amerikane ne Tirane keshilloi sot  ne mbremjenpalet qe te mos nxisin konfliktin per ceshtjente Kushtetutes deri ne finalizimin e opinionit te Venecias. Ambasada...

Ambasada Amerikane ‘shqetësohet’ nga tubimi i Metës: Bëni kujdes, evitoni zonën...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës apelon shtetasit e saj në Tiranë lidhur me manifestimin e 2 marsit, thirrur nga Presidenti i Republikës. “Një...

Rregullat e reja te SHBA, nga 24 shkurti me pak viza...

Ne 24 shkurt administrata Trump do të nisë zbatimin e rregullave të reja për emigrantët që janë përfitues të programeve për ndihmë shtetërore në...

Ambasada e SHBA shpjegon sesi do të funksionojë FBI-ja shqiptare me...

Ambasada Amerikane në Tiranë rithekson edhe njëherë se Uashingtoni është i përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe respektimin e sundimit të ligjit. Në një video...

Ngritja e SPAK-ut, SHBA sjell në Shqipëri testin e së vërtetës...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë njoftoi dje se në mbledhjen e së hënës, 25 nëntor, do të emërohen 8 prokurorët e Prokurorisë së Posaçme...

ZERI I AMERIKES/ Kushtetuesja, Meta sulmon ambasadën e SHBA-së

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju rikthye sot sulmeve ndaj përfaqësuesve ndërkombëtarë lidhur me Reformën në Drejtësi dhe kryesisht për komentet e tyre mbi...

“Rrjeti 5 G në Shqipëri” Ambasada amerikane reagon sërish: Pse duhet...

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar sërish për debatin e ndezur në lidhje me teknologjinë 5G. Para pak ditësh, ambasada postoi online një shkrim...

VIDEO/”Me agjentë dhe hetues të posaçëm”, Ambasada Amerikane tregon si i...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë vijon ende të vejë theksin mbi angazhimin e saj  për luftën kundër korrupsionit dhe respektimin e sundimit...

Rama u shfaq duke e reklamuar, SHBA ngre shqetësimin: Kush e...

Kryeministri Edi Rama u shfaq ne nje spot duke promovuar nje biznes privat me rrjetin 5G ne Shqiperi, me nje makine pa timon, spot...

VIDEO/”Nuk do të marrin kurrë vizë”, Ambasada Amerikane me mesazh të...

Ambasada amerikane ka publikuar emrat e zyrtarëve të lartë dhe ish-zyrtarëve të shtetit shqiptar që iu ndalohet hyrja në SHBA. Me anë të jë...