Tag: ambasada amerikane

“Nuk i tha ‘jo’ dhe as përcaktoi kushte të reja”, ambasada...

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas dështimit të hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në një postim në Facebook, Ambasada ka...

VIDEO/“Nuk keni nevojë të paguani dikë”, Ambasada Amerikane këshillon aplikantët e...

Vazhdojnë aplikimet për llotarinë amerikane, të cilat do të jenë të hapura deri në Nëntor. Ambasada u është përgjjigjur vazhdimisht interesit të qytetarëve dhe...

Lotaria Amerikane, këshilla e parë nga Ambasada: Ku të lexoni udhëzimet...

Ka disa ndryshime dhe risi në formularin e aplikimit për lotarinë amerikane. Ndaj Ambasada Amerikane ne mesazhin e sotëm, kërkon të vejë theksin sërish...

FOTO/Nisin sot aplikimet për lotarinë amerikane, risia e re që përfshihet...

Aplikimet për lotarinë amerikane DV-2021 nisin zyrtarisht sot. Ashtu siç kishte njoftuar Ambasada Amerikane në Tiranë përmes një njoftimi në ‘Facebook’, aplikimet do të...

Aplikimet për lotarinë amerikane, Ambasada nxjerr datën: Lexoni këto këshilla

Endrra Amerikane vazhdon dhe për ata që ende presin të jenë fitues të lotarisë. Ambasada amerikane siç është bërë traditë tashmë, ka publikuar sot...

Me studime në SHBA, ambasada jep njoftimin e rëndësishëm për vizat

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar sot një njoftim të rëndësishëm për të gjithë studentët shqiptarë që janë pajisur me vizë dhe studiojnë në...

FOTO/Ambasada amerikane publikon foton e 2-të historike mbi miqësinë SHBA –...

Ambasada amerikane në Tiranë ka sjellë në vëmendje sot një tjetër fotografi historike në kuadrin e përkujtimit të 230 viteve të Departamentit të Shtetit. "Për...

Ambasada Amerikane njoftim të rëndësishëm, kujdes me vizat!

Ambasada amerikane në Tiranë, ditën e sotme ka bërë një njoftim të rëndësishëm në faqen e saj zyrtare përsa i përket vizave drejt SHBA-së. Në njoftim...

Ambasada Amerikane nxjerr videon: Si do funksionojë Byroja Kombëtare e Hetimit,...

Ambasada amerikane në Tiranë ka postuar sot një tjetër video në facebook. Në këtë ilustrim tregohet mënyra se si do të funksionojë Byroja Kombëtare e...

VIDEO/ Ambasada amerikane shpjegon cfare eshte SPAK

Ambsada amerikane ka shoerndare nje video tjeter sot ne lidhje me SPAK. Ne video shpjegohet fuksioni i ketij institucioni duke kerkuar te publiku te...