Ambasada amerikane kerkon unitet te drejtuesve politike perballe epidemise

Ambasada amerikane ne Tirane beri thirrje kete pasdite qe faktoret shqiptare te qendrojne te bashkuar per te perballuar situaten e rende te koronavirusit.

Deklarata e ambasades:

🇦🇱️ │ COVID-19 kërkon që cilido në Shqipëri – pavarësisht se kush je – të bashkohet në frymë dhe në veprime. Ashtu si Presidenti Meta, Kryeministri Rama dhe Kryetari i Partisë Demokratike Basha ranë dakord së bashku, kjo është një kohë për veprime të qeta dhe praktike nga publiku, dhe veprime të shpejta e të përgjegjshme nga të gjithë udhëheqësit. Në këtë drejtim, edhe Ambasada do të zbatojë masat mbrojtëse bazë ndaj COVID-19 të rekomanduara nga OBSH-ja, përfshirë mbajtjen e largësisë midis personave dhe masa të rritura personale higjenike, si larja e shpeshtë e duarve. Do të vijojmë të mbështesim përpjekjet e qeverisë së Shqipërisë për të udhëhequr një përgjigje të bashkërenduar dhe transparente, e cila i mban të gjithë njerëzit në Shqipëri sa më të sigurtë, të shëndetshëm dhe të informuar që të jetë e mundur.

🇺🇸️️ │ COVID-19 requires everyone in Albania – no matter who you are – to be united in spirit and in action. As President Meta, Prime Minister Rama, and Democratic Party Chairman Basha have all agreed, this is a time for calm, sensible action by the public and swift, responsible action by all leaders. In this respect, the Embassy will also be following WHO recommended measures for basic protective measures against COVID-19, including practicing social distancing and increasing personal hygiene measures, such as frequent handwashing. We will continue to support the efforts of the Government of Albania to lead a coordinated and transparent response that keeps all people in Albania as safe, healthy, and informed as possible.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje