Qeveria shperblen mjeket dhe personelin qe perplaset me koronavirusin, gjysma e administrates do punoje nga shtepia

0Shares
0

Qeveria ka vendosur te shperbleje gjithe personelin mjekesor te perfshire ne fushaten antikoronavirus ne Shqiperi.

Shperblimet do ti perfitojne te gjitha nivelet e personelit nga ndihmesit deri tek profesionistet. Keshtu sanitaret, shoferet e laborantet do te marrin 500 euro me teper ndersa infermieret dhe mjeket do te paguhen 1000 euro.

Ne vijim te masave te mbrojtjes nga epidemia Rama tha se do te reduktohen personeli ne administraten publike. Te gjithe zyrtaret qe kane pune te tilla qe mund te kryhen nga shtepia nuk do te vijne ne institucion por do te punojne ne distance.

Nderkohe Rama tha se do te mbyllen te gjitha ambientet ku mblidhen shume njerez. Ai kerkoi nga restorantet dhe kafete te mbajne tavolinat 2 m nga njera tjetra.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/641804383271980/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje