Tag: shperblimi

“Shpërblimi më i madh i dhënë ndonjëherë”, zbulohet dhurata e titullit...

150 milion lekë për Tiranën, shpërblim për titullin kampion në 100 vjetorin e qytetit dhe të klubit të futbollit. Kjo shumë është konfirmuar ditën e...

Nuk u dha shpërblimin, reagon Rama për protestën e mjekëve: E...

Ka reaguar prerë kryeministri Edi Rama, pas protestes se bere mengjesin e sotem nga ana e personelit te Urgjences se Lezhes. “Kush ka ngatërruar vijën...

Qeveria shperblen mjeket dhe personelin qe perplaset me koronavirusin, gjysma e...

Qeveria ka vendosur te shperbleje gjithe personelin mjekesor te perfshire ne fushaten antikoronavirus ne Shqiperi. Shperblimet do ti perfitojne te gjitha nivelet e personelit nga...

Qeveria akordon fondin, sa shpërblim do të marrin pensionistët për fundvitin

Qeveria merr vendim për të akorduar bonusin për pensionistët. Mesohet se nuk do të jetë 5 mijë lekë si çdo vit por këtë herë...

Kampioni i boksit nuk u mban dot lotët në studio: Më...

Në fund të muajit Tetor të këtij viti në qytetin e Shkodrës u organizua kampionati kombëtar i boksit. Klevis Çelaj, nga Vlora arriti të...

“Bënë dërr dërr për ‘bashkëqeverisjen me qytetarët’, Vasili: Tani nuk kanë...

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili gjithmonë ka kritikuar veprimet e qeverisë dhe është një prej zërave kundershtues të  Edi Ramës, duke e bere atë...

FOTO/Del vendimi, Rama i jep Patozit një vilë dhe një palestër

Pas çdo detyre të realizuar mirë vjen dhe shpërblimi pas tij. Kjo është situata e ndodhur me Astrit Patozin dhe kryeministrin Edi Rama.  Kryeministri...

VIDEO/PD: Qeveria e koncesioneve, nuk jep asnjë qindarkë shpërblim për mësuesit

Partia Demokratike ka dënuar mosdhënien e shpërblimit të fundvitit për 34 mijë mësuesit në vendin tonë. Deputeti i PD, Luçiano Boçi, nga selia blu thotë...

Pas fitores së bujshme, zbulohet sa lekë morën lojtarët e Partizanit

Fituesit e Derbit padyshim meritojnë shpërblim. Pasi mundi Tiranën, vetëm me një gol të shënuar, lind natyrshëm mendimi se çfarë e pret Partizanin pas...

Miratohen shpërblimet për ushtrinë dhe policinë, ja përfitimet sipas kategorive

Qeveria ka miratuar sot shpërblimin për forcat ushtarake dhe ato të policisë që morën pjesë në aksionet e përmbytjeve. Më poshtë janë shumat e...