Tag: Basha koronavirus

Basha akuzon direkt Ramen per shtimin e rasteve me koronavirus, ky...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka akuzuar direkt Kryeministrin Rama per shtimin e rasteve me koronavirus. “Asnjë KM tjetër në botë nuk gënjen si Rama...

“Shqiperia e Edi Rames eshte placke per 10-15 veta”

Shqiperia me Edi Ramën është kthyer në një plaçkë private të 10-15 vetëve, deklaroi kreu i PD, Lulzim Basha gjate nje interviste ne facnews...

Gjeja e pare qe do bente Basha nese do ishte Kryeminister

Kreu i opozites Lulzim Basha tha se gjeja e parë që do të bëja, do të krijoja një hapësirë financiare për likuiditet, për të...

Basha: Qeveria e papergaditur, opozita zgjodhi shendetin e shqiptareve

Qeveria eshte e papërgatitur, tha kreu i opozites Lulzim Basha. Opozita zgjodhi jetën dhe shëndetin e shqiptarëve, para panikut dhe politikës me fatkeqësinë, tha...

Basha: Regjimi i facebook-ut u kujdes vetem per interesat e 10...

Kreu i PD, Lulzim Basha tha se regjimi i facebook-ut vendosi interesat e 10 oligarkëve mbi interesin e 3 milionë shqiptarëve, gjate ontervistes ne...

Basha: Rama po drejton si despot lindor, i denje per filmin...

Kreu i opozites Lulzim Basha tha sonte ne nje interviste ne RTSH me Prec Zogaj dhe Lorenc Vangjeli, se kryeministri Rama eshte i dështuar,...

Basha: Po te mos ndante Rama parate me oligarket, nuk do...

Nga luksi në Surrel është e vështirë të numërosh të varfrit dhe të papunët, tha Basha ne nje interviste per news 24. Pjese nga intervista: Pyetje:...

Basha: Kurba e infeksioneve e pastabilizuar si Kryeministri. Sot kishim infeksione...

Kreu i opozites, Lulzim Basha tha sot se vendi zyrtarisht raportoi kete te enjte 29 raste infeksioni, njesoj sa me 4 prill. Pra ku...

Basha: Gjeja e parë që do të bëja si kryeministër, do...

Kreu i PD, Lulzim Basha tha sot se Rama ka ngritur një shtet prej kartoni. Duke folur ne nje interviste per gazetarin Rezar Xhaxhiu...

Basha: Kontrata e lobimit e PD në SHBA është transparente

“Kontrata e lobimit e PD në SHBA është transparente”, tha sot ne Open, kreuni PD, Lulzim Basha. Qeveria pagoi 720 mijë euro me tender...