Rinisja e fluturimeve, Ambasada Amerikane njoftim të rëndësishëm për ata që kanë vizë

Përmes një njoftimi në Facebook, Ambasada Amerikane në Tiranë  ka informuar lidhur me mundësinë e lëvizjeve brenda zonës Schengen, Mbretërisë së Bashkuar dhe Irlandës që kanë personat që posedojnë vizë amerikane.

Sipas ambasadës, kalimi nëpërmjet këtyre vendeve i vendos udhëtarët në kufizime udhëtimi, pavarësisht nga ka filluar udhëtimi i tyre. Ne komente ambasada thote se ende nuk kane nje date se kur do te rifillojne punen per DV 2020.

Udhëtarët me vizë amerikane aktualisht nuk lejohen të kalojnë tranzit në aeroportet e 26 vendeve të zonës Schengen, Mbretërisë së Bashkuar ose Irlandës, gjatë rrugës së tyre për në Shtetet e Bashkuara. Kalimi nëpërmjet këtyre vendeve i vendos udhëtarët në kufizime udhëtimi, pavarësisht nga ka filluar udhëtimi i tyre”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje