Tag: fluturimet

Udhëtimet drejt Italisë, ambasada e vendit fqinj tregon kategoritë dhe kushtet

Ambasada italiane në Shqipëri ka dhënë udhëzime për shqiptarët që duan të udhëtojnë drejt Italisë dhe kushtet që ata duhet të plotësojnë. Sipas njoftimit udhëtimet...

Rinisja e fluturimeve, Ambasada Amerikane njoftim të rëndësishëm për ata që...

Përmes një njoftimi në Facebook, Ambasada Amerikane në Tiranë  ka informuar lidhur me mundësinë e lëvizjeve brenda zonës Schengen, Mbretërisë së Bashkuar dhe Irlandës...

Rinisin zyrtarisht fluturimet nga Rinasi, por ka kufizime dhe përjashtime

Tirana International Airport njofton se sot zyrtarisht kanë filluar fluturimet me BE dhe vendet jo anëtare të BE. Fluturimet e para janë sot në drekë...

Ambasada shqiptare në SHBA njofton nisjen e fluturimeve mes Shqipërisë dhe...

Ambasada shqiptare në SHBA ka njoftuar rregullat e reja të lëvizjes, që hyjnë në fuqi që prej ditës së sotme. Bëhet me dije se...

Fluturimet me Italinë nisin nga 16 qershori, dalin datat dhe aeroportet

Aviacioni Civil Italian ka publikuar të gjitha fluturimet e planifikuara që të kryhen me Shqipërinë gjatë sezonit veror. Fluturimet nisin nga 16 qershori dhe mund...

Zbulohet koha, kur pritet të rinisin fluturimet nga Rinasi

Aeroporti i Rinasit mund të rinisë fluturimet në qershor.Këtë deklaratë e bëri Drejtori Ekzekutiv i Aeroportit të Rinasit Costandin Von Alvensleben, në një intervistë...

DETAJE/Datat e mundshme kur rinisin fluturimet, sa të gatshme janë vendet...

Nëse po pyesni veten kur udhëtarët nga Shtetet e Bashkuara do të jenë në gjendje të vizitojnë përsëri Evropën, duhet te prisni— vitin e...

Rama njofton për rifillimin e transportit, jep datën kur nisin fluturimet

Qeveria synon të lejojë rifillimin e fluturimeve nga data 18 maj por shqetësim për kryeministrin është karantinimi i atyre që do të futen në...

DETAJE/Çfarë do të ndodhë me fluturimet pas koronës, procedura krejtësisht të...

Avionët që do të fillojnë fluturimet pas Coronës do të duken krejt ndryshe nga para Coronës. Edhe në aeroporte kontrollet do të jenë më...

Koronavirusi dëmton rëndë linjat ajrore, nis humbja kolosale e vendeve të...

Izolimi i njerëzve në shtëpi  dhe mbyllja e aeroporteve ka vënë në vështirësi të mëdha financiare edhe kompanite e fluturimeve. Vetëm këtë javë, linjat ajrore...