Tag: Viza

Gjermania u mohon vizat studentëve të huaj, por nuk ka vend...

Studentët e huaj në Gjermani këtë semestër, kurset e të cilëve janë vetëm në internet nuk do të marrin viza për shkak të pandemisë,...

Rinisja e fluturimeve, Ambasada Amerikane njoftim të rëndësishëm për ata që...

Përmes një njoftimi në Facebook, Ambasada Amerikane në Tiranë  ka informuar lidhur me mundësinë e lëvizjeve brenda zonës Schengen, Mbretërisë së Bashkuar dhe Irlandës...

“Nuk dimë kë standart amerikan të ndjekim”, Ish-ministri: Ramës iu konfirmua...

Ish-ministri Ylli Manjani ka rikthyer dhe njëherë vëmendjen tek çeshtja gjyqësore ku u permend dhe kryeministri Edi Rama, me foton e Barack Obamës, për...

Me studime në SHBA, ambasada jep njoftimin e rëndësishëm për vizat

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar sot një njoftim të rëndësishëm për të gjithë studentët shqiptarë që janë pajisur me vizë dhe studiojnë në...

Tirana heq lejet e punës për shqiptarët e Malit të Zi...

Duke filluar kjo javë, shqiptarët etnikë nga Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut tani kanë të njëjtën qasje në vendet e punës në...

Të përzgjedhurit e vizave, Ambasada Amerikane ka një njoftim të rëndësishëm

Ambasada Amerikane në Tiranë ka postuar sot një njoftim të rëndësishëm për të gjithë të përzgjedhurit e sistemit në programin për vizat. Në faqen e...

FOTO/Ditë e lumtur për çiftin e këngëtarëve, zyrtarisht shtetas shqiptarë

Këngëtarët e njohur nga Kosova, Nora Istrefi dhe Robert Berisha janë bërë shtetas shqiptarë. Në një postim në InstaStory, Roberti ka nxjerrë pasaportat e të...

Shteti i njohur heq vizat me Shqipërinë, mund të udhëtoni vetëm...

Shtetasit shqiptarë pritet që shumë shpejt të kenë një shtet më shumë për të vizituar lirisht pa viza. Bëhet fjalë për Armeninë. Qeveria armene do...

Vizat turistike për në SHBA, ambasada bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane ka një tjetër njoftim të rëndësishëm për ata që tashmë kanë një vizë turistike për në SHBA. Ambasada ka rikujtuar dhe njëherë që...

Gjermani/Kërkohet fuqi punëtore nga Shqipëria dhe Kosova, ndryshime në dhënien e...

Ministri i Shëndetësisë Spahn dhe kolegët e tij kritikojnë procedurën e stërzgjatur për viza pune në Kosovë dhe Shqipëri. Ata paralajmërojnë ndryshime.  Ministri gjerman i...