Koronavirusi ‘ndal’ gjithçka, por Ambasada Amerikane e shqetësuar për drejtësinë

Për shkak të situatës të krijuar nga koronavirusi, Ambasada Amerikane në Tiranë thotë se nxit me forcë distancimin social, por thekson se sistemi i drejtësisë nuk duhet të ndalojë së punuari.

“Ne kemi mbështetur reformën në drejtësi prej fillimit dhe vazhdojmë të mbështesim zbatimin e saj, jo vetëm në ekspertizë ligjore por edhe në mbështetje logjistike. Gjatë këtyre ditëve të vështira, jemi të kënaqur të shohim anëtarët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë teksa punojnë nga shtëpia. Kompjuterët e tyre portativë ishin pjesë e një dhurimi nga zyra e OPDAT e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara për Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Drejtësia e vërtetë nuk ndalet kurrë!”, shkruan ambasada në Facebook.

https://www.facebook.com/usembassytirana/posts/10157217242600838

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje