Tag: drejtesia

KED s’kualifikon katër kandidaturat për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka marrë vendimin për t’i ndaluar kandidimin 4 aplikantëve për vakancat në Gjykatën Kushtetuese. Mësohet se i është ndaluar kandidimi...

PD denoncon aferën: Qeveria bleu me kontratë sekrete nga Dhoma e...

Departamenti i Antikorrupsionit ka denoncuar sot nje afere tjeter, ku ne fokus qendron godina e Dhomes se Avokatise. PD zbulon aferën me Pallatin e Drejtësisë,...

U emërua një vit më parë, jep dorëheqjen zv/ministrja e Drejtësisë

Zëvendës Ministrja e Drejtësisë Fjoralba Caka ka dhënë dorëheqjen nga funksioni i saj në këtë Ministri. Lajmin e ka njoftuar vetë Caka ndërsa shprehet se...

FOTO/Basha shpërndan postimin e Ambasadorit, mesazhi nga Soreca për drejtësinë dhe...

Kryetari i opozites Lulzim Basha ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE, Luigi Soreca në 28 vjetorin e vrasjes nga mafia të gjykatësit Giovani...

Koronavirusi ‘ndal’ gjithçka, por Ambasada Amerikane e shqetësuar për drejtësinë

Për shkak të situatës të krijuar nga koronavirusi, Ambasada Amerikane në Tiranë thotë se nxit me forcë distancimin social, por thekson se sistemi i...

Ish-ministri flet hapur: Nuk di ndonjë rast që BE e SHBA...

Ish-ministri Ylli Manjani, si nje njohes i fushes së drejtësisë, ka reaguar së fundmi ne rrjetet sociale, duke kritikuar emerimet ne institucionet e reja...

PD kërkesë prokurorëve: Sqaroni pozicionin dhe tërhiquni për të ruajtur integritetin...

Duke marrë shkas nga këto dy fakte të rënda, Partia Demokratike ka ndermarre levizjen e radhës ku kërkon fuqimisht nga partnerët tanë SHBA dhe...

EMRI/Mori postin e anëtarit të KED, nuk kalon dot Vetting-un gjyqtari...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin Fatri Islamajn, i cili mban njëkohësisht edhe postin e anëtarit të Këshillit të Emërimeve...

“Iu riktheve avazit”, Paloka i përgjigjet Ramës: Nxorre përpara ndërkombëtarët për...

Nënkryetari i PD, Edi Paloka i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili nga foltorja e Kuvendit beri akuza të forta ndaj Presidentit, por...

“Iku dhe shtatori pa Gjykatë, SPAK…”, Manjani ironizon: Edhe sa herë...

Kanë qënë të përsëritura premtimet e qeverisë aktuale se vendi ynë brenda një kohe të shkurtër do të kishte tashmë të konsoliduara institucionet me...