Tag: thirrje

‘’E lus nga Elbasani’’, Basha thirrje Ramës: Lëri broçkullat! Merre planin...

Kreu i PD, Lulzim Basha ishte sot në Elbasan ku ka zhvilluar takime me bizneset dhe qytetarët. Gjatë një prononcimi për mediat, Basha i...

Raporteri i Shqipërisë në PE thirrje qeverisë Rama: Tërhiqni ligjet për...

Raporteri për Shqipërinë në Parlamentin Europian David Lega godet sot sërish ligjin „antishpifje“ të qeverisë Rama: Duke lavdëruar si lajm të mirë arritjet e medias...

“Konsensus për reformën zgjedhore, ODIHR ta konfirmojë”, Wadephul thirrje partive politike

Nënkryetari i grupit parlamentar CDU/CSU, Johann David Wadephul, i ka bërë thirrje Shqipërisë që të arrijë një konsenus në Këshillin Politik për reformën zgjedhore....

Meta thirrje të fortë: Mjaft e degraduat Kuvendin, hapini listat 100%

Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje politikës shqiptare që të vendosin për hapjen e listave 100% për zgjedhjet e 25 prillit. Përmes një statusi...

Reforma në ngërç/Yuri Kim thirrje politikës: Është koha të mbani fjalën,...

Ambasadorja amerikane ka bërë një apel të fortë ndaj forcave politike në vend në lidhje me miratimin e Reformës Zgjedhore. Përmes një postimi në rrjetin...

Koronavirusi ‘ndal’ gjithçka, por Ambasada Amerikane e shqetësuar për drejtësinë

Për shkak të situatës të krijuar nga koronavirusi, Ambasada Amerikane në Tiranë thotë se nxit me forcë distancimin social, por thekson se sistemi i...

FOTO/Delegacioni Europian në Shqipëri thirrje qytetarëve për një nismë: Në orën...

Zyra e BE në vendin tonë i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë që sot në orën 20:00 të mbrëmjes të bashkohen ne...

Shtohen rastet dhe viktimat/PD thirrje qeverisë: Transparencë totale! Testoni çdo të...

Partia Demokratike insiston prej disa ditesh, qe qeveria dhe autoritetet shendetesore te kryejne teste sa me shume ndaj çdo të dyshuari me koronavirus. Albana Vokshi,...

Meta komenton masat e marra nga qeveria: Jo privim, por mbrojtje...

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka bere sot nje apel per te  gjithë shqiptarët qe te respektojnë rregullat dhe kufizimet e vendosura, pasi ato...

Ministrja dhe Rektori i Universitetit të Mjekësisë kërkojnë studentët : Ejani...

Ministrja e Shendetesise sapo konfirmoi dhe pse jo direkt, se sistemi yne shendetsor nuk mund te perballoje me aq mjeke dhe ekip shendetesor koronavirusin. Ne...