Reforma në ngërç/Yuri Kim thirrje politikës: Është koha të mbani fjalën, jo kushte të reja

Ndaje

Ambasadorja amerikane ka bërë një apel të fortë ndaj forcave politike në vend në lidhje me miratimin e Reformës Zgjedhore.

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Yuri Kim kërkon nga palët që të lëvizin nga qëndrimet e tyre për të gjetur një marrëveshje, nisur edhe nga fakti se 31 maji ishte premtuar si afati limit për përfundimin e reformës.

“Askush s’do të marrë gjithçka që do – ky është definimi i negociatave”, shkruan Yuri Kim në Twitter.

Reforma zgjedhore duket se ka mbetur ende në udhëkryq, me palët që fajësojnë njëra-tjetërn për mospërmbylljen e procesit brenda afatit që ato vetë kishin vendosur.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje