Tag: akuza

‘Plas’ mes liderëve/Basha i kundërpërgjigjet akuzave të Ramës: 75 mln euro...

Pasi hodhi akuza ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha, ka ardhur përgjigja e këtij të fundit ndaj kryeministrit Edi Rama. Sipas Bashës, Rama ka dhënë...

EMRI/Kontroll i rastësishëm, prangoset i dënuari për një vrasje në 2009...

Gjatë kontrollit të rastësishëm në Kodër Kamzë policia arreston një 34-vjeçar i dënuar për vrasje me paramendim të kryer në bashkëpunim dhe armëmbajtje pa...

“Keni ndarë 3 miliardë euro koncesione me oligarkët”, Spaho-Ballës: Nuk ka...

Ish-deputeti Edmond Spaho ka nje pergjigje per kreun e grupit parlamentar te PS, Taulant Balla. Spaho i kujton punen qe kryeministri Edi Rama ka...

“Mjaft broçkullite pa fund”, replika mes Hajdarit dhe Spiropalit: Po të...

Replika te forta mes Hajdarit dhe Spiropalit ne Kuvend. Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, duke folur nga foltorja e Parlamentit, i është...

Fjolla Morina i hyn telasheve, gënjeu edhe për shtatzaninë, mund të...

Këngëtarja Fjolla Morina nuk është shtatzënë. Ekoja e dytë ka zbuluar se Morina, që akuzohet për trafik armësh dhe municionesh,nuk është shtatzënë. Pasi tha se...

Mbyllen hetimet për vrasjen në ish-Bllok, akuza zyrtare për Ervis Martinajn

Prokuroria ka mbyllur hetimet për vrasjen në ish-Bllok. Burime nga prokuroria  bëjnë të ditur se Ervis Martinaj do të merret i pandehur për katër...

“Deti”, PD-Ramës: Pse një javë më parë kishte ku shtrihej Greqia...

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka akuzon kryeministrin Edi Rama lidhur me debatin e kufirit detar me Greqinë, që sipas tij po mundohet që të...

“Zvarriten hetimet për të pushuar çështjen”, PD: Zyrtarët që konsumojnë...

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit te gjykates per te pushuar ceshtjen e Lefter Alles, kryebashkiakut qe u kap duke pire kokaine. Çlirim Gjata nga...

“Qeveria shënon rekord negativ”, Këlliçi: Rama vendos në krye të çështjeve...

Belind Këlliçi, kreu i forumit rinor te PD, ka akuzuar qeverinë Rama se ka shenuar nje rekord negativ në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Sipas tij,...

Policia e Tiranës prangos 7 persona brenda 24 orëve, detajet e...

Shtatë persona janë vënë në pranga gjatë 24 orëve të fundit nga Policia e Tiranës, dy prej tyre ishin të shpallur në kërkim. Nga specialistët...