Mbyllen hetimet për vrasjen në ish-Bllok, akuza zyrtare për Ervis Martinajn

Ndaje

Prokuroria ka mbyllur hetimet për vrasjen në ish-Bllok. Burime nga prokuroria  bëjnë të ditur se Ervis Martinaj do të merret i pandehur për katër vepra penale.

Kështu, Martinaj akuzohet për “Krijim kushtesh për të kryer vrasjen”, “Fshehje e të ardhurave”, “Falsifikim pasaportash”. Martinaj akuzohet edhe për organizim të palejuar të lojërave të fatit.

Dosja, brenda 10 ditësh shkon në gjykatë. Kujtojmë se në ngjarjen e 4 tetorit 2018 ne Ish Bllok, nga shkëmbimi i zjarrit mbeti i vrarë Fabian Gaxhaj.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje