Tag: prokuroria

Prezantohen rekomandimet për prokurorinë, flet Olsian Çela: Rregullohet shumë shpejt marrëdhënia...

Sot eshte mbajtur online prezantimi i rekomandimeve prioritare për Prokurorinë e Përgjithshme në kuadër të luftës kundër kriminalitetit për vitin 2020. Në mbledhje ishin te...

Procedime dhe arrestime në Tiranë, dalin detajet e para nga policia

Policia ka dhene detajet e arresimit te disa personave ne Tirane. Njeri prej tyre ushtroi dhunë fizike dhe psikologjike ndaj ish-bashkëshortes. Nderkaq, tre te tjere...

PD ankimon vendimin e Prokurorisë së Lezhës: Prej 1 viti nuk...

Partia Demokratike dorëzoi sot ankimin kundër vendimit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, e cila po mbron paligjshmërinë e votimeve të 30 Qershorit të...

Infektime në institucione, 3 raste me Covid te Qendrat e Konsultave...

Mes 11 rasteve të reja me Covid-19 në Tiranë ishte një infermiere te Gastrohepatologjia dhe 3 raste te Qendra e konsultave. Koronavirusi futet në Prokurorinë...

Vihet në sekuestro preventive pallati 9 katësh i ish-kryetarit të komunës...

Vendoset sekuestro preventive për një pallat 9-katësh me vlerë 1.5 milionë euro. Nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Shpërdorim detyre”,...

Vendimi i Prokurorisë për Agron Malaj, Bardhi: Na dhanë të drejtë,...

Sekretari i Pergjithshem i PD, Gazmend Bardhi, ka reaguar pas vendimit te Prokurorise per te mbyllur hetimet ndaj kryebashkiakut Agron Malaj, i cili akuzohet...

Me urdhër të Prokurorisë, i bllokohen 400 mijë dollarë biznesmenit të...

Policia e kryeqytetit, me urdhër të Prokurorisë ka bllokuar një shumë të madhe parash në llogarinë e një biznesmeni të njohur në Tiranë. Ora News...

SPAK nis hetimin për shembjen e Teatrit Kombëtar, por çështja nuk...

SPAK ka regjistruar procedimin e depozituar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ndaj Erion Veliajt dhe Arbjan Maznikut. Por, Drejtuesi i SPAK, prokurori Arben Kraja,...

Prej ditësh në gjurmim, sekuestrohen drogë, fishekë luftarak dhe tritol në...

Policia në Lezhë ka goditur një rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje. Vihet në pranga një 46-vjeçar duke finalizuar...

SPAK: Kemi nisur hetimet për 10-ish gjyqtarë të drejtësisë

SPAK ka deklaruar se po hetohen 10 ish-gjyqtarë të Gjykatës së Lartë dhe Kushtetuese që u shkarkuan nga vettingu për fshehje të pasurisë. Sipas SPAK...