Tag: prokuroria

Maskat iu grabitën të moshuarëve dymbëdhjetë milion lekë, tre në pranga,...

Policia ka zbardhur grabitjen me dhunë që ndodhi mbrëmjen e së shtunës në Memaliaj, duke arrestuar tre të rinj, dhe duke shpallur në kërkim...

Vdekja e punonjësit në Korçë, avokati i të arrestuarëve tregon se...

Policia e Korçës vuri në pranga dy persona të akuzuar si përgjegjës për vdekjen e 35-vjeçarit Elvis Josifi. 35-vjeçari Josifi humbi jetën pasi u...

Daja i ‘Padrinos’/Prokuroria apelon lirimin e Viktor Ymerit

Prokuroria e Elbasanit kundërshton lirimin nga burgu të Viktor Ymerit, i konsideruar si një nga njerëzit më problematikë në Vlorë. Mësohet se ajo ka ankimuar...

Ish-ministri thirrje Prokurorisë: Verifikoni nëse Rama ka qenë i ndaluar në...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ka bërë thirrje Prokurorisë së Përgjithshme, për të hetuar dhe verifikuar akuzat e ngritura së fundmi ndaj kryeministrit...

EMRAT/Hidhen poshtë pretendimet e mazhorancës, 8 prokurorët e SPAK betohen sot...

Tetë prokurorët e SPAK do të betohen sot te Presidenti. Ceremonia do të zhvillohet në orën 09:30 në Presidencë. Me këtë veprim presidenti Ilir Meta...

AKUZA/Dosja e Valdrin Pjetrit i shkon Prokurorisë së Tiranës, socialisti merret...

Kandidati i Edi Ramës në Shkodër, Valdrin Pjetri është marrë zyrtarisht nën hetim nga prokuroria, pasi ka fshehur dënimin në Itali. Në një deklaratë për...

LISTA/Krimet e Rënda pushojnë së vepruari, 24 dosje i kalojnë SPAK-ut

Më 20 dhjetor, Gjykata e Krimeve të Rënda pushon së vepruari, në vend të saj do të jetë  Prokurorinë e Posaçme (SPAK). Në bilancin përfundimtar janë...

“Rama e nxorri Gjushin prapë ‘akullore’, Paloka: Nuk i doli emri...

Pas disa urdhër-ndalimeve nga ana e Prokurorisë ditën e sotme, Edi Paloka vëren mungesën e ish-kryebashkiakut Vangjush Dako, i cilesuar nga opozita si fajtor...

FOTO/Misteri i helmimit të çiftit nga Librazhdi, çfarë deklaruan prindërit e...

Ende nuk ka një version zyrtar përfundimtar se cilat ishin rrethanat dhe motivet që sollën helmimin e çiftit në Librazhd vetëm 5 ditë pas...

Dalin informacionet zyrtare nga policia, 9 në pranga: Disa të kërkuar...

Drejtori i Policisë së Durrësit Lorenc Shehu, i shoqëruar nga kryeprokurorja e Durrësit Anita Jella ka dalë sot para mediave për të dhënë informacion...