Tag: prokuroria

Prokuroria e Krujës nuk humbet kohë, depoziton apelimin për Endrit Doklen

Prokuroria e Krujës ashtu sikundër kishte paralajmëruar, ka apeluar vendimin e Gjykatës së Krujës për lirimin nga burgu të anëtarit të Bandës së Durrësit,...

Shkon në 31 numri i të arrestuarve në Tiranë për tërmetin,...

Ne nje lidhje direkte, Prokuroria e Tiranës zbardhi detaje të reja nga megaoperacioni i Policisë së Tiranës, për arrestimin e personave, që dyshohen se...

Kryebashkiaku i Mallakastrës nis betejën ligjore, Prokuroria vihet në lëvizje, kërkesat...

Pas akuzave të Partisë Demokratike se kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismailaj, ka fshehur në formularin e Dekriminalizimit dënimin me 3 vite burg në Greqi...

Edhe Prokuroria e Lezhës nis hetimet, disa pallate të dëmtuara nga...

Pas Durrësit dhe Tiranës, dhe në Lezhë fillojne hetimet per demtimet e medha qe shkaktoi tërmeti i 26 Nèntorit. Sipas informacioneve, 7 pallate që kanë...

INVESTIGIMI/Betoni i dobët dyshohet si shkak për disa nga viktimat e...

Prokuroria e Durrësit po shqyrton të dhënat laboratorike të materialeve të ndërtimit nga 7 ndërtesat e shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit, për të...

Maskat iu grabitën të moshuarëve dymbëdhjetë milion lekë, tre në pranga,...

Policia ka zbardhur grabitjen me dhunë që ndodhi mbrëmjen e së shtunës në Memaliaj, duke arrestuar tre të rinj, dhe duke shpallur në kërkim...

Vdekja e punonjësit në Korçë, avokati i të arrestuarëve tregon se...

Policia e Korçës vuri në pranga dy persona të akuzuar si përgjegjës për vdekjen e 35-vjeçarit Elvis Josifi. 35-vjeçari Josifi humbi jetën pasi u...

Daja i ‘Padrinos’/Prokuroria apelon lirimin e Viktor Ymerit

Prokuroria e Elbasanit kundërshton lirimin nga burgu të Viktor Ymerit, i konsideruar si një nga njerëzit më problematikë në Vlorë. Mësohet se ajo ka ankimuar...

Ish-ministri thirrje Prokurorisë: Verifikoni nëse Rama ka qenë i ndaluar në...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ka bërë thirrje Prokurorisë së Përgjithshme, për të hetuar dhe verifikuar akuzat e ngritura së fundmi ndaj kryeministrit...

EMRAT/Hidhen poshtë pretendimet e mazhorancës, 8 prokurorët e SPAK betohen sot...

Tetë prokurorët e SPAK do të betohen sot te Presidenti. Ceremonia do të zhvillohet në orën 09:30 në Presidencë. Me këtë veprim presidenti Ilir Meta...