Vrasja e ish-policit, prokuroria pushon çështjen për Gjergj Cukalin

Ndaje

Prokuroria e Tiranës ka pushuar çështjen penale për Gjergj Cukalin, i dyshuar për vrasjen e ish policit Arben Bilali në janar të 2019.

Cukali qëndroi disa muaj në burg, por Apeli e liroi pasi konsideroi të papërdorshme analizen e ADN. Pas rrëzimit të provës shkencore prokuroria nuk gjeti me te dhëna që mund ta implikonin Cukalin në krim. Vendimmarrja e prokurorisë pritet të kontrollohet nga gjykatësi paraprak.

Cukali u arrestua në maj të vitit të kaluar si i dyshuar për vrasjen e ish-policit Arben Bilali në Tiranë.  Ai njihet edhe si një nga “të fortët” e rrugës “Myslym Shyri” në Tiranë

Ish-polici  u ekzekutua më 30 Janar të vitit 2019 me breshëri kallashnikovi para banesës së tij në Tiranë zonën e Selitës.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje