VIDEO/Rikthimi i ‘çmendur’ i Milan, i shënoi tre gola Juventusit për 6 minuta

Ndaje

Milani është padyshim skuadra më në formë në Serie A. Këtë fakt e vërtetojnë katër fitoret në pesë ndeshjet e fundit dhe kurorën ia vendos triumfi i madh ndaj Juventusit mbrëmjen e djeshme më përmbysje 4-2. 

Rabiot dhe Ronaldo shënuan për Juventusin, ndërsa Ibrahimovic, Kessie dhe Leao përmbysën gjithçka.

Bomberi suedez shënoi i pari me penallti, në minutën e 62-të, ndërsa Kessie në të 66-ën barazoi shifrat në 2-2. Leao, i futur në lojë vetëm në minutën e 60-të, shënoi në të 68-ën, për të kompletuar këtë përmbysje të çmendur.

Kjo ndeshje do te mbahet mend gjate ne histori, pasi tregon rikthimin e Milanit dhe nga ana tjeter permbysjen e Juventusit qe kerkon te marre titullin.

https://twitter.com/ofutebolnews/status/1280612395350663168?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1280612395350663168%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fabcnews.al%2Fvideo-kjo-eshte-cmenduri-milani-i-shenon-tre-gola-juves-per-6-minuta%2F

https://twitter.com/BetAmerica/status/1280612085769080833?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1280612085769080833%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fabcnews.al%2Fvideo-kjo-eshte-cmenduri-milani-i-shenon-tre-gola-juves-per-6-minuta%2F

MILAN-JUVENTUS 4-2
62′ (p) Ibrahimoviç, 66′ Kesi, 68′ Leao, 81′ Rebiç / 47′ Rabio, 52′ Ronaldo

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje