EMRI/Caktohet se cili do të jetë administratori shtetëror i pasurive të Ndroqit

Ndaje

Agjencia e Administrimit të Aseteve, e cila është pjesë e Ministrisë së Brendshme të drejtuar nga Sandër Lleshaj, ka caktuar pas 3 ditësh Arjan Bacin si administratorin shtetëror të pasurive të sekuestruara nga sipërmarrësi Ylli Ndroqi.

Prej kompanive, 6 janë me aktivitet të pezulluar, ndërsa 5 të tjerat vijojnë punën. Mes bizneseve është dhe Radio Televizioni, Ora News.

Në 3 gusht, Prokuroria Speciale Anti-Korrupsion lajmëroi se ka nisur hetimet kundër Ylli Ndroqit pasi ka dyshime se ai ka qenë i përfshirë në aktivitete kriminale në Turqi, Itali e Shqipëri, dhe se pasuria e tij në Shqipëri është vënë me të ardhura të përfituara nga ky aktivitet kriminal.
/DRONI.al/
loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje