“Keni ndarë 3 miliardë euro koncesione me oligarkët”, Spaho-Ballës: Nuk ka video dhe film 3D që e mbulon

Ish-deputeti Edmond Spaho ka nje pergjigje per kreun e grupit parlamentar te PS, Taulant Balla. Spaho i kujton punen qe kryeministri Edi Rama ka bere ne 7 vjet, duke e  akuzuar kete te fundit se ka paguar 3 miliarde euro per oligarket ne 7 vjet.

Sipas Spahos, në 7 vite oligarkët kanë marrë dhe ndarë me Ramën dhe ministrat e tij 3 miliardë euro koncesione.

“Ky është fakt që nuk ka video dhe film 3D, që e mbulon dot. Sikundër e dinë po aq mirë të gjithë shqiptarët, se kullat që mbijnë çdo ditë në Tiranë, nuk pastrojnë vetëm paratë e drogës, por dhe milionat e vjedhura nga xhepat e shqiptarëve me koncensionet dhe PPP-të e Rilindjes dhe oligarkëve”,-shprehet Spaho.

Keto dite ka patur replika te forta mes opozites dhe mazhorances, te cilat lidhen me se shumti me listat e hapur dhe koalicionet.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje