Tag: akuza

VIDEO/Klevis Balliu deklaratë të fortë: Në darkë do shihni me prova...

Klevis Balliu ka bërë deklaratën e fortë nga  Prokuroria e Tiranës. Ish-deputeti, i njohur si zë i fortë në mbrojtje të banorëve të Astirti,...

“Opozita braktisi banorët”, reagon ashpër Paloka: Bastardë që lëpijnë prapanicën Edvinit...

Ditën e sotme ka patur dhe akuza ndaj opozitës dhe ish-deputetëve të  PD, se ata i lanë në baltë banorët e Unazës gjatë aksionit...

FOTO/”Festivalin e RTSH-së e fiton Elvana”, Alketa Vejsiu reagon pas akuzave

Ka patur akuza të forta për organizimin e festivalit të RTSH-së madje dhe pretendime se fituesi është i përcaktuar, ku përflitet se do të...

Shtyhet seanca për bandën e Shullazit, akuza gjyqtares: Ti s’na garanton...

Seanca për grupin e Emiljano Shullazit është shtyrë edhe sot, për shkak se mungonin avokatët. Por ndryshe nga seancat e tjera anëtarë i grupit...

DETAJE/Pse ishte në Durrës Rraja, zbardhet dhe numri i dyshuar i...

I arrestuari i vetëm për atentatin ndaj prokurorit të Durrësit, Arian Ndojës, Pëllumb Muharremit dhe Andi Malokut, kërkon lirinë në Apel. Redjan Rraja nuk...

“Kush ua jep të drejtën t’i vonojnë?”, PD denoncon nga Shkodra:...

Partia Demokratike dega Shkodër ka akuzuar sot Zyrën Vendore Arsimore për vonesën e pagave të mësuesve të Shkodrës. Në një deklaratë për mediat, PD...

“Do e padis”/Haradinaj nuk i trembet kërcënimeve për gjyq: Rama pjesë...

Ka patur prej javësh një "përplasje" mes Kryeministrit Edi Rama dhe ish-kryeministrit Ramush Haradinaj lidhur me idenë e copëtimit të territoreve, debat që vijon...

Ndarja me bashkëshortin, flet Rudina Dembacaj: Dua të gjej akuzuesin për...

Rudina Dembacaj sërish nuk ka folur hapur rreth thashethemeve që qarkullojnë se ajo është ndarë nga bashkeshorti i saj. Prej javësh, aktorja dhe moderatorja...

“Babalja”/Salianji debat me avokatin e Geron Xhafajt: Dëshmitari trafikant u pagua...

Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji është paraqitur në Gjykatën e Tiranës për të dëshmuar për çështjen "Babalja", ku është i pandehur. Pas daljes nga Gjykata,...

“Erdhi, përhapi panik, tmerroi dynjanë..”, Ish-ministri kritik ndaj Ramës: Na lëshon...

Ish-ministri Ylli Manjani akuzon qeverinë për mosrehatinë që patën qytetarët me situatën e tërmeteve. Ai ndalet tek situata me fake news si dhe me...