Tag: akuza

Shpërthen Hajdari: Këta i shkelën syrin njëri-tjetrit, unë jam kthyer në...

Përfaqësuesja e opozitës parlamentare deputetja Rudina Hajdari, ka reaguar ashpër pas përfundimit të mbledhjes së Këshullit Politik për Reformën Zgjedhore. Sipas Hajdarit sa herë...

VIDEO/Reagon Gjata: Skanë sy për të varfërit, por vetëm për konçensionet

Me ane te nje video, Çlirim Gjata ka reaguar ashpër në rrjetet sociale. Ai liston sakrificat e shqiptareve dhe per kete siatuate te veshtire ku...

Berisha i ashpër me qeverinë: Kufizimi i testit për Covid-19, akt...

Ish-kryeministri  Sali Berisha vazhdon te jete i te njejtit mendim, se perballimi ndaj koronavirusit nuk po behet si duhet nga ana e qeverise. Sipas tij,...

Hetimet për ish-prokurorin e përgjithshëm Adriatik Llalla, SPAK i komunikon akuzën

Prokuroria e Posaçme i ka komunikuar akuzën ish-prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla. Sipas informacioneve, mesohet se Llalla akuzohet për mosdeklarim të të hollave në...

Koronavirusi/Rama gjen ‘armiqtë’ në Shqipëri: Po lulëzon ligësia dhe injoranca

Kryeministri Edi Rama ka reaguar se fundmi në lidhje me akuzat publike për masat e marra për parandalimin e koronavirusit. Rama, i cili perqendrohet tek...

LAJM I FUNDIT/Koncesioni i check up-it në SPAK, PD ngre 7...

Partia Demokratike ka dorëzuar në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion, SPAK, kallëzimin penal për koncesionin e check up-it. Duke e konsideruar atë si një nga...

I gjendet telefon në qeli, edhe 8 muaj burg atentatorit të...

Shkëlzen Hasanpapaj ka konsumuar një tjetër vepër penale, teksa qëndronte në paraburgim si i akuzuar për atentatin ndaj Florenc Çapjes në Elbasan. Një kontroll i...

Olsi tregoi versionin se u helmuan nga mangalli, reagojnë prindërit e...

Edhe pse Olsiani, u përmend dhe rrëfeu ngjarjen e rëndë ne të cilën humbi jetën bashkëshortja e tij, Rezarta, prindërit e kësajte fundit nuk...

“Hajn dhe i pacipë”, Ish-deputeti shpërthen ndaj Ramës: Si mashtron kur...

Reagime të menjëhershme vijnë nga opozita pas daljes së kryeministrit Edi Rama paraditen e sotme për të prezantuar paketën anti-KÇK. Ish-deputeti Bardh Spahia shprehet se...

“Konferenca e çuditshme”/Nano nuk përmbahet ndaj Cakajt: Ose është i çmendur...

Analisti i njohur Mustafa Nano ka shpërthyer në akuza lidhur me ministrin Gent Cakaj. Nano i referohet axhendes se nje konference shkencore, ku shihet...