Kaosi në Kakavijë/Paloka- Ramës: Nuk e bën qejfin qeder! I sheh shqiptarët në TV e mermerit!

Nje ser reagimesh kane vershuar pas situates kaotike me emigrantet ne Kakavije, ku prej ditesh presin ne radhe per te kaluar kufirin grek.

Nje reagim te fundit ka dhene dhe nenkryetari i PD, Edi Paloka, i cili nuk e kursen as ironine me kreun e qeverise Edi Rama.

Per kete te fundit, Paloka thote se eshte duke shijuar pushimet dhe nuk e vret mendjen.

Ka tre dite qe te moshuar, femije dhe prinder po sfiliten ne kufi!  20 km ka arritur radha ne kete vape! Por kryeministri Rama, ministri i jashtem Rama, dhe kryetari i OSBE-se Rama, nuk e ben qejfin qeder! Nga lluksi i shfrenuar ne rezidencat e Dhermiut, i sheh shqiptaret ne tv e mermerit :”Tope, tope o …”,-shkruan Paloka.

Nderkaq, ministria jone e jashtme ka reaguar se fundmi, duke ia lene pergjegjesine autoriteteve greke dhe duke udhezuar qytetaret te bejne tampon tek privati dhe ta perkthejne ne shqip.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje