Ish-ministri shqiptar bën vaksinën anti-COVID të Rusisë: S’kam asnjë efekt anësor

Per vaksinen e Rusise, anti COVID, bota dhe sidomos perendimi ka ende dilema dhe dyshime. Ne dokumentat sekrete te publikuar nga mediat e huaja, rezultonte se vaksina jepte efekte anesore tek 38% te atyre qe e kishin provuar.

Por, Presidenti Putin ishte i vendosur per ta nxjerre ne shitje me një çmim prej 10 dollarësh.

Edhe pse ka dilema dhe dyshime mbi cilesine, ish-ministri i njohur kosovar ka dale hapur duke zbuluar se e ka provuar kete vaksine te re.

Ne nje postim ne Twitter,  ish-ministri i Zhvillimit Ekonomik në Kosovë, Valdrin Lluka ka bërë me dije se e ka përdorur këtë vaksinë dhe ka theksuar se deri tani nuk ka pasur asnjë efekt anësor.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje