Tag: radha

Sërish plotësohen kuotat, njoftim për lëvizjen drejt Greqisë nga Kapshtica

Policia kufitare në Kapshticë njofton të gjithë qytetarët që janë të interesuar të kalojnë në drejtim të shtetit grek, se aktualisht kuota prej 300...

Zhbllokohet radha e gjatë në Kapshticë, emigrantët shqiptarë kalojnë drejt Greqisë

Të gjithë qytetarët që ndodheshin në pritje për të kaluar në anën tjetër të kufirit prej ditës së djeshme kanë kaluar mëngjesin e sotëm. Kuota...

Zgjidhja e qeverisë për kaosin në Kakavijë, Lleshaj: Do ngremë postblloqe,...

Pas reagimit të kryeministrit Edi Rama në lidhje me situatën e rënduar të krijuar në Kakavijë dhe Kapshtice ka reaguar ministri i Brendshëm Sandër...

Kaosi në Kakavijë/Paloka- Ramës: Nuk e bën qejfin qeder! I sheh...

Nje ser reagimesh kane vershuar pas situates kaotike me emigrantet ne Kakavije, ku prej ditesh presin ne radhe per te kaluar kufirin grek. Nje reagim...

FOTO/Qytetarët presin në radhë për informacion te Infektivi, Pipero del me...

Familjarët e pacientëve të shtruar në Spitalin Infektiv janë ankuar se nuk kanë marrë informacion për gjendjen e të afërmve të tyre në 36...

VIDEO/Kufizimet e orareve sjellin radhë të gjata, plas sherri masiv mes...

Kufizimet me orare, te vendosura nga kryeministri Edi Rama kane sjelle problemet e para me qytetaret. Siç raportohet nga Korça, qytetaret kane shperthyer nga...

FOTO/”Mjaft me fashat orare”, Zhupa publikon radhët e gjata: Vetëm me...

Që prej momentit kur Kryeministri Edi Rama urdheroi masat e rrepta te daljes se kembesoreve, situata nuk duket te jete premtuese apo favorizuese per...

FOTO/Me një video nga kinemaja, Arbana Osmani zbulon se çfarë po...

Bes Kallaku muajin që lamë pas solli projektin e tij kinematografik me titull ‘Falco’, i cili sipas tij ishte një pasqyrim i realitetit shqiptar. Pavarësisht...