Shifra alarmante nga Maqedonia e Veriut, rreth 200 të infektuar dhe nëntë viktima

Ndaje

Në 24 orët e fundit, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 193 raste me koronavirus si dhe nëntë viktima, shifra te cilat jane uleritese.

Rastet pozitive për Covid-19 janë konfirmuar: 140 në Shkup, 2 nga Kumanova, 1 nga Dibra, 6 nga Shtipi, 19 nga Tetova, 5 nga Struga, 2 nga Velesi, 11 nga Ohri, 4 nga Gostivari, 1 nga Shën Nikolla dhe 2 nga Resnja. Numri i përgjithshëm i të infektuarve rritet në 4482.

Sa i përket viktimave, 5 janë regjistruar në Shkup, dy në Kumanovë, një në Tetovë dhe një në Ohër.

Në 24 orët e fundit jnaë regjistruar edhe 46 pacientë të shëruar. Prej tyre 35 janë nga Shkupi, 6 nga Shtipi, dhe nga një nga Kumanova, Tetova, Struga, Gostivari dhe Vallandova.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje