Tag: maqedonia e veriut

Certifikohen rezultatet zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, shqiptarët arrijnë numrin më...

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve miratoi konkluzën për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgjedhjeve parlamentare të 15 korrikut në Maqedoninë e Veriut. Gjatë seancës së hapur,...

Shifra alarmante nga Maqedonia e Veriut, rreth 200 të infektuar dhe...

Në 24 orët e fundit, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 193 raste me koronavirus si dhe nëntë viktima, shifra te cilat jane uleritese. Rastet...

Maqedonia e Veriut hap kufijtë, çfarë duhet të keni me vete...

Duke nisur nga dita e sotme Maqedonia  e Veriut ka hapur të gjitha vendkalimet kufitare. Përjashtim bëjnë aeroportet. Megjithatë, edhe pse kufijtë u hapën,...

Maqedonia e Veriut, shpallet gjendja e re e jashtëzakonshme për shkak...

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, njoftoi se ka marrë vendim për shpalljen e gjendjes së re të jashtëzakonshme në territorin...

Rrëzohet helikopteri i policisë në Maqedoninë e Veriut, pesë persona në...

Një helikopter i Ministrisë së Brendshme në Maqedoninë e Veriut është rrëzuar. Nga informacionet, mesohet se brenda në helikopter ndodheshin 5 persona ndërsa vetëm...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut nuk e kufizon lëvizjen, por vendos...

Ndryshe i ka menduar qeveria e Maqedonisë së Veriut masat dhe kufizimet per qytetaret e saj. Ajo vendosi të kufizoj lëvizjen e të rinjve...

Droga e kapur në Maqedoni, Berisha bën denoncimin e fortë: Ku...

Ish kryeministri Sali Berisha denoncon së fundmi, se një sasi e madhe kokaine në kamionin që u zbulua në Maqedoninë e Veriut dhe kishte...

“1,3 ton kokainë në Maqedoni”, SPAK e dinte për kamionin, zbulohet...

Pas kapjes së 1.3 ton kokainë në Maqedoni, Prokuroria shqiptare konfirmoi se ka qenë në dijeni të kalimit të kamionit në territorin shqiptar. Burime të...

Parashikimi i frikshëm: Ja çfarë pritet të ndodhë në Shqipëri dhe...

Cilësia e ajrit, ujit dhe tokës ku jetojmë, pa diskutim që janë një përcaktues i rëndësishëm i cilësisë së jetës që ne bëjmë. Për...

Ishte i prerë dhe i vendosur për negociatat, Macron vizitë blic...

Presidenti francez Emanuel Makron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së...