Trump dhuron pagën e tij 3-mujore për koronavirusin, zbulohet shifra

0Shares
0

Donald Trump ka dhuruar rrogën e tij tremujore për të ndihmuar në përballjen, kontrollin dhe luftimin e koronavirusit.

Sekretarja e shtypit Stephanie Grisham ka postuar një twitter me një foto të një kontrolli të shkruar nga Trump për Shëndetin dhe Shërbimet Njerëzore shumën prej 100,000 dollarë.

Deri më tani, ka pasur më shumë se 100 raste të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara. Deri më tani ka pasur nëntë vdekje, të gjitha në shtetin Uashington. Njëmbëdhjetë prej rasteve konsiderohen të transmetuara person-për-person, sipas Qendrave për Kontrollin e Sëmundjeve.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje