Tag: Dhurim

Trump dhuron pagën e tij 3-mujore për koronavirusin, zbulohet shifra

Donald Trump ka dhuruar rrogën e tij tremujore për të ndihmuar në përballjen, kontrollin dhe luftimin e koronavirusit. Sekretarja e shtypit Stephanie Grisham ka postuar...

Nisma për dhurimin e gjakut/Meta viziton Divjakën, djepin e talasemisë

Në kuadër të nismës për dhurimin e gjakut, Presidenti i Republikës, Ilir Meta u ndal në qytetin e Divjakës. Meta falenderoi Kryetarin e bashkisë, Fredi...

I solli Francës fitoren, Mbappé bën gjestin human

Kilian Mbappe do i dhurojë të gjitha të ardhurat që ka marrë nga aktivizimi në këtë Kupë Bote, për bamirësi. Ylli i Francës, 19 vjeçari,...

FOTO/ Dhuroji veshjet që nuk të duhen më, ja nisma e...

Të gjithë qytetarët të cilët kanë rroba që nuk i përdorim më apo që dëshirojnë t’i dhurojnë ato për çështje humanitare, tashmë kanë ku...