Tag: rroga

Ngatërresa me mbiemrat/Moderatori: Më hodhën rrogën e Eni Çobanit gabimisht në...

Disa kohë më parë, kur moderatorja Rudina Magjistari ftoi Eni Çobanin në emision ajo i ngatërroi mbiemrin duke e prezantuar si Eni Shehu. Pas këtij...

Trump dhuron pagën e tij 3-mujore për koronavirusin, zbulohet shifra

Donald Trump ka dhuruar rrogën e tij tremujore për të ndihmuar në përballjen, kontrollin dhe luftimin e koronavirusit. Sekretarja e shtypit Stephanie Grisham ka postuar...

Moderatorja e njohur tregon si i bën lekët nga televizioni: Rrogat...

Ka patur gjithmone pershtypje te tilla se personat qe punojne ne televizion paguhen shume, perpos fames qe marrin. Por, ka nje tjeter ane te...

1 vit në qeveri, Lleshaj ‘qahet’ për rrogën: Marr sa roja...

Per herë të parë, një zyrtar i lartë nga qeveria socialiste ka treguar rrogën reale dhe më pas është dukur sikur është 'qarë' për...

Hajdari e shqetësuar për zgjedhjet: Do dhuroj rrogën për riparimin e...

Kryetarja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike në Kuvend, Rudina Hajdari, është shqetësuar shumë së fundmi lidhur me djegien e materialeve zgjedhore. Hajdari ka  vendosur...

Shifra mjerimi! Shqiptarët paguhen 10 herë më pak sesa evropianët

Instituti i Statistikave INSTAT ka dalë në përfundimin që një orë pune në Shqipëri kushton mesatarisht 2,5 euro, ose rreth 3100 lekë të vjetra. Krahasuar...

Shpenzuan 250 mijë euro për film, Mamaqi flet për pagën e...

Eshtë e zakonshme që në Shqipëri të të pyesin për rrogën dhe për moshën, ndonëse për shumë të tjerë konsiderohet jo normale. E njëjta gjë...

Rezart Veleshnja zbulon shifrat, ja sa paguhen aktorët e spektaklit ’Portokalli’

Rezart Veleshnja është një ndër aktorët më të mirë të humorit shqiptar i cili punonne "Portokalli". Ama të gjithë e njohin si imituesin më të...

“Super” rroga, ja sa do të paguhen Thaçi, Haradinaj dhe Veseli...

Disa mbajtën greva e ca të tjerë edhe protesta. Format e reagimeve ndaj draft ligjit për paga të Administratës Publike ka nxitur një valë...